Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради Реклама(назва магазинів/офісів/барів/ресторанів та ін.), яка відповідає європейському місту

Відповідь на петицію ЕП/3-15 "Реклама(назва магазинів/офісів/барів/ресторанів та ін.), яка відповідає європейському місту"

КП "ІФМРІЦ" спільно із департаментом містобудування та архітектури розглянуто електронну петицію до влади м. Івано-Франківська № ЕП/3 від 26.11.2015 р. щодо упорядкування вивісок в центральній (історичній) частині міста.
За результатами розгляду повідомляємо таке.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про рекламу" вивіска чи табличка з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщена на внутрішній поверхні власного чи наданого у користування особі приміщення, на зовнішній поверхні будинку чи споруди не вище першого поверху або на поверсі, де знаходиться власне чи надане у користування особі приміщення, біля входу в таке приміщення, не вважається рекламою.
Відповідно до п. 48 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою КМУ від 29.12.2003 р. № 2067, забороняється вимагати від суб’єктів господарювання будь-які документи для розміщення вивісок чи табличок, не передбачені законодавством.
Порядком розміщення зовнішньої реклами у м. Івано-Франківську, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 29.12.2009 р. № 657, а саме п. 5.1.14 визначено, що розміщення інформаційної вивіски здійснюється в порядку, визначеному рішенням виконавчого органу ради без отримання дозволу.
Рішенням виконавчого комітету від 06.09.2011 р. № 531 затверджено Положення "Про порядок розміщення вивісок в м. Івано-Франківську", яке регулює правові відносини, що виникають між органами місцевого самоврядування та фізичними і юридичними особами у зв’язку із розміщенням вивісок на території міста Івано-Франківська, визначає процедуру розміщення вивісок та вимоги до їх розміщення. в 2012 році рішенням виконавчого комітету від 08.02.2012 р. № 61 затверджено "Додаток до Порядку розміщення вивісок", яким встановлено вимоги до вивісок, що розташовуються на пам'ятках архітектури. І вказаними вимогами можна ознайомитися на сайтах департаменту містобудування та архітектури та виконавчого комітету за посиланнями:
- http://www.dma.if.ua/files/dodatok_do_porjadku_wywisky.pdf.
- http://www.mvk.if.ua/uploads/files/ric27011201.pdf.
А з Положенням "Про порядок розміщення вивісок у м. Івано-Франківську" - http://www.mvk.if.ua/uploads/files/ric27011203.pdf.
Також зазначаємо, що в м. Івано-Франківську розроблено Концепцію розвитку зовнішньої реклами, метою якої є формування рекламно-інформаційного середовища міста, яке відповідає сучасним вимогам дизайну, ергономіки, урбаністики та естетики міського простору з урахуванням містобудівних умов, громадсько-політичних і соціально-психологічних чинників, історико-культурних традицій і створення таких умов життєдіяльності людини в місті, де зовнішня реклама, система візуальної інформації та навколишнє середовище об’єднані в єдиний гармонійний ансамбль.
З усіма матеріалами Концепції можна ознайомитися на сайті департаменту містобудування та архітектури в розділі "Зовнішня реклама міста".

Директор КП "ІФМРІЦ" В. О. Шахоріна