Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради Винести всі ринки за межі центральної частини міста та створити єдиний сільськогосподарський ринок за межами міста

Відповідь на петицію ЕП/1-16 "Винести всі ринки за межі центральної частини міста та створити єдиний сільськогосподарський ринок за межами міста"

Щодо розгляду електронної петиції «Винести всі ринки за межі центральної частини міста та створити єдиний сільськогосподарський ринок за межами міста» повідомляємо наступне.
В центральній частині міста функціонують 5 ринків, зокрема:
1. Ринок ТОВ «Торговий сервіс» на вул. Дністровській, 3.
На підставі мирової угоди, затвердженої ухвалою господарського суду Івано-франківської області від 22.02.2011 року та рішення Івано-Франківської міської ради від 29.12.2011 року № 544-18 «Про схвалення тексту договору оренди нежитлових приміщень торгового комплексу за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 5» між Івано-Франківською міською радою та ТзОВ «Торговий сервіс» 23.01.2012 року укладено договір оренди нежитлових приміщень за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Дністровська, 5, який діє до 31.12.2022 року.
Питання щодо перенесення вказаного ринку може бути розглянуто після 31.12.2022 року.

2. Ринок ТОВ «Траян» на вул. Старозамковій, 2.
На підставі рішення Господарського суду Івано-Франківської області в 2008 році товариство з обмеженою відповідальністю викупило у власність земельну ділянку в межах вул. Дністровської-Базарної-Шеремети-Станіславської-Галицької площею 1.1915 га для обслуговування торгового комплексу.
Згідно чинного генерального плану міста, функціональне призначення вказаної території – територія пішохідних зон, зелених насаджень загального користування та громадських закладів.
Івано-Франківською філією «ДІПРОМІСТО» була розроблена робоча документація на будівництво у вказаному місці багатофункціонального громадського центру, до реалізації якого наразі не дійшло. Коригованим генеральним планом пропонується вказану територію передати частково під громадську забудову, решту – під зелені зони загального користування.

3. Ринок «Новгородський» ТОВ «Будівельна компанія"Галицька" на вул. Новгородській, 49.
Земельна ділянка на якій розташований ринок перебуває у власності ТОВ «Будівельна компанія"Галицька» (державний акт на право власності на земельну ділянку від 12.04.2010 року).
Цільове призначення земельної ділянки: для реконструкції приміщень під міні-розливний цех, торгові та офісні приміщення.

4. Ринок на вул. Хотинській, ТОВ «Керен» та ППф «Вотум».
Згідно чинного генерального плану міста, функціональне призначення вказаної території – території, що реконструюються. Коригованим генпланом міста, який розробляється ДПДІПМ «Містопроект» (м. Львів), пропонується вказану територію передбачити частково під торгівельно-розважальний комплекс, решту – під зелені зони загального користування. Кінцевий варіант генплану буде визнаний після його затвердження в установленому порядку.

5. Ринок ТОВ «Мальва» на вул. Новгородській, 39.
На підставі рішення Івано-Франківської міської ради від 06.09.2012 року № 849-29 «Про продовження термінів оренди земельних ділянок» між Івано-Франківською міською радою та ТОВ «Мальва» укладено договір оренди земельної ділянки терміном на 5 років, для обслуговування торгових рядів та речового ринку, яка знаходиться за адресою: вул. Новгородська, 35.
Питання щодо перенесення вказаного ринку може бути розглянуто після закінчення терміну оренди земельної ділянки.

Одночасно повідомляємо, що виконавчим комітетом міської ради спільно із обласною державною адміністрацією проводиться відповідна робота щодо облаштування сільськогосподарського ринку на території «Станіславського ринку» на вул. Комунальній, 3.
Створення сільськогосподарського ринку за межами міста, зокрема в частині виділення відповідної земельної ділянки для його облаштування не входить до компетенції міської ради та її виконавчих органів.

Заступник міського голови Богдан Білик