Електронна петиція розглядається як розширення визначеного Конституцією України (стаття40) права громадян на звернення до органів державної влади. Збір підписів на підтримку електронної петиції здійснюється за допомогою офіційного веб-сайту або веб-порталу органу місцевого самоврядування. У разі збору підписів за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи громадського об'єднання електронна петиція надсилається відповідним адресатам таким громадським об'єднанням негайно після завершення збору визначеної кількості підписів.В електронній петиції повинно бути викладено суть звернення, вказано ім’я автора (ініціатора) електронної петиції, дату початку збору підписів та дату направлення електронної петиції адресату, а також зазначено інформацію (чи посилання на джерело такої інформації в мережі Інтернет) щодо загальної кількості та переліку підписантів, які підтримали електронну петицію, періоду збирання таких підписів, найменування інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якої було зібрано підписи, та електронну поштову адресу громадського об'єднання у разі збору підписів за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи громадського об'єднання.
Створення петиції:
для створення петиції автор має зареєструватися на порталі. Первинне розповсюдження до її публікації має забезпечити автор петиції. Для цього автор отримає посилання, яке може розповсюджувати в мережі інтернет для збору підписів.
Модерація:
кожна нова пропозиція має набрати певну кількість підписів перш, ніж стати публічною і відображатись на порталі. Адміністратори порталу залишають за собою право закрити петицію, якщо вона порушує визначені на сайті правила (заборонені образи, жарти, комерційні пропозиції тощо).
Зворотній зв’язок:
на кожну петицію, що набрала відповідну кількість підписів надається відповідь на порталі.
Правила подання петиції:
Заголовок петиції повинен бути короткий та зрозумілий для громадян. Назва повинна чітко описувати петицію. Перед публікацією перевірте орфографію, уникайте використання усіх великих літер в реченні, незрозумілих скорочень. Спочатку сформулюйте зміст петиції, а потім викладіть додаткову інформацію. Опис петиції повинен бути короткий, не більше 800 символів, включаючи пробіли. Ключові слова допоможуть далі визначити питання, порушені у петиціії, і зробити пошук простіший. Ключові слова повинні бути короткими (одне або два слова), і повинні розкривати зміст петиції. Спробуйте використовувати не більше п'яти ключових слів для петиції. Наприклад, якщо петиція по енергозбереженню, релевантні ключові слова можуть бути "енергія", "заощадження" і т.д. Для того, щоб петиція була розглянута Виконавчим комітетом міської ради і отримала офіційну відповідь, вона повинна отримати 250 підписів протягом 90 днів. Це означає, що Ви повинні популяризувати дану петицію, щоб зібрати більше підписів. Крім того, петиція має отримати 1 підпис для того, щоб бути публічною і відображатися в пошуку на порталі "Електронних петицій".
Примітка*: Якщо ви створюєте петицію від імені організації, вкажіть її назву.