Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради Посадити гарну ялинку на вічовому майдані,щоб не різати і не чіпати за будинки зрізану ялинку кожного року...

Відповідь на петицію ЕП/15-16 "Посадити гарну ялинку на вічовому майдані,щоб не різати і не чіпати за будинки зрізану ялинку кожного року..."

Вашу електронну петицію щодо недопущення кріплення ялинки до фасадів будинків та висадки дерева породи ялина на Вічевому майдані розглянуто виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.
Повідомляємо, що у 2015 році Департаментом було виготовлено металоконструкцію для кріплення ялинки на Вічевому майдані. Згідно розробленого проекту також передбачено встановлення конструкцій для розтяжок, що забезпечують безпеку при встановленні ялинки. Стійки розтяжок розташовані по радіусу на відстані 8 м від центральної осі ялинки під кутом 120º одна від одної. До стійок кріпляться по дві розтяжки, які в свою чергу кріпляться до ялинки на висоті 8 та 13,5 м від рівня землі. Виготовлення всіх металоконструкцій здійснювалося згідно з вимогами ДБН В.2.6-163:2010 «Сталеві конструкції». Виготовлення даних конструкцій дало змогу відмовитися від кріплення ялинки до фасадів будинків на Вічевому майдані при її встановленні.
При виборі місця розташування кріплення під ялинку на Вічевому майдані вивчалися підземні комунікації, що проходять через площу. Таким чином каналізаційні та комунікаційні мережі не дають можливості влаштувати лунку на потрібну глибину та ширину для висадки дерева віком 20-30 років, яке б мало змогу проростати надалі.
Враховуючи досвід попередніх років, коли до Новорічних та Різдвяних свят прикрасами та освітлювальними елементами оздоблювали ялинки на площі Ринок, результатом даних робіт стало повне всихання ялинок та відповідно їх видалення.
Таким чином, в ході розгляду петиції щодо недопущення кріплення ялинки до фасадів будинків та висадки дерева породи ялина на Вічевому майдані з’ясовано, що на даний час недоцільно змінювати налагоджений механізм встановлення та кріплення ялинки на Вічевому майдані, оскільки згідно проектної документації це оптимальний варіант її розміщення та закріплення.

Заступник міського голови О.Кайда