Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради Забрати з вулиць міста "професійних" жебраків

Відповідь на петицію ЕП/2-16 "Забрати з вулиць міста «професійних» жебраків"

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради розглянув електронну петицію до влади м. Івано-Франківська «Забрати з вулиць міста «професійних» жебраків» та повідомляє наступне.
У місті Івано-Франківську з 16.02.2007 року функціонує будинок нічного перебування (рішення Івано-Франківської міської ради від 07.12.2006 року «Про створення будинку нічного перебування»).
З метою виявлення на вулицях бездомних осіб в місті постійно функціонують соціальні патрулі в складі соціальних працівників будинку нічного перебування та представників Івано-Франківського міського відділу УДСНС за затвердженими графіками та маршрутами. Соціальними патрулями, які здійснюють патрулювання, постійно проводяться інформаційно-роз’яснювальні бесіди, в тому числі в осінньо-зимовий період – про заходи щодо запобігання та недопущення переохолодження та замерзання осіб, що опинилися у важких життєвих ситуаціях в холодний період.
Під час здійснення соціальних патрулювань в центральній частині міста неодноразово було виявлено осіб, які займалися жебракуванням. З даними особами постійно проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота щодо послуг, які надаються у соціальному закладі, та стосовно недопущення вчинення ними неправомірних дій. В 2015 році соціальним патрулем виявлено 140 осіб, надано 1072 соціальні консультації.
Крім того, департамент соціальної політики та будинок нічного перебування неодноразово звертались в усній та письмовій формі до Івано-Франківського відділу поліції ГУ НП з проханням вжити заходів відносно осіб, які впродовж тривалого часу жебракують в місті Івано-Франківську, пред’являючи підроблені медичні довідки з вказаними неправдивими діагнозами.
Івано-Франківський територіальний центр соціального обслуговування повідомив, що соціальними робітниками проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед осіб, які просять милостиню. Особи без визначеного місця проживання скеровуються в будинок нічного перебування, який знаходиться за адресою: вул. Млинарська, 2а.
Одночасно інформуємо, що будинком нічного перебування постійно надаються наступні соціальні послуги бездомним особам:
Соціально-побутові
- ночівля;
- санпропускник;
- дезкамера;
- харчування в благодійному фонді « Карітас»;
- надання гуманітарної допомоги ( одяг,взуття).
Соціально-медичні
- первинний огляд медичною сестрою;
- видача направлень для проходження медогляду;
- влаштування на лікування в стаціонар;
- влаштування до будинку-інтернату.
Соціально – юридичні
- видача посвідчень про взяття на облік;
- виготовлення документів (паспорт, реєстрація, пенсія, група інвалідності).
Соціально – інформаційні
- надання консультацій клієнтам закладу;
- проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи.
Працевлаштування.
Будинок нічного перебування розрахований на 30 ліжко-місць, а у осінньо-зимовий період надається 10 додаткових ліжко-місць. Бездомним особам обладнано приміщення для приготування та прийому їжі. Завдяки налагодженій співпраці з приватною пекарнею « Плюс » щовечора відвідувачам закладу пропонується хліб. Кожного четверга представники церкви Матері Божої Неустанної Помочі привозять благодійну вечерю для відвідувачів закладу, а щоп’ятниці вечерю привозять з Духовної семінарії .
На базі закладу створено банк одягу та взуття, який постійно оновлюється, функціонує бібліотека, що дає змогу бездомним особам у вільний час проводити своє дозвілля за прочитанням книг.
Івано-Франківським міським центром зайнятості будинку нічного перебування регулярно надається перелік актуальних вакансій для працевлаштування бездомних осіб.
З метою протидії епідемії туберкульозу в місті Івано-Франківську, всім відвідувачам закладу видаються направлення для проходження рентгенівського обстеження в поліклініці №2.
З метою інформування населення міста про функціонування та діяльність будинку нічного перебування впродовж 2015 року було налагоджено співпрацю з місцевими телерадіокомпаніями: «РАІ», «Вежа», «Карпати» «Дзвони» та місцевими газетами: «Галичина», «Афіша Прикарпаття », «Анонс - контракт», «Репортер», «Галицький кореспондент», «Західний кур’єр». Дана співпраця спрямована на рекламно – пропагандистську діяльність закладу.
Завдяки налагодженій співпраці з благодійними фондами, будинком нічного перебування для бездомних осіб міста Івано-Франківська проводяться благодійні обіди, під час яких відбувається роздача одягу, а соціальними працівниками закладу надаються соціальні консультації.
Станом на 01.01.2016 року до будинку нічного перебування звернулося 85 осіб, з них: 32 особи з місць позбавлення волі, 5 осіб - переселенці. Клієнтам закладу надано: 5212 соціальних послуг; 3333 послуги ліжко-місця; 3222 послуги санпропускника; 123 особи скористалися послугами дезкамери. Направлено до медичних установ 104 особи, з них: влаштовано в стаціонар на лікування 11 осіб, видано гуманітарну допомогу (одяг, взуття) 87 особам. Видано довідки на харчування в Благодійний Фонд « Карітас » 20 бездомним особам.
Також на базі будинку нічного перебування створений Центр обліку бездомних осіб, завданням якого є виявлення та ведення обліку бездомних осіб, а також забезпечення реалізації бездомними особами прав та свобод, визначених законодавством України.
Станом на 01.01.2016 року до Центру обліку звернулось 115 осіб, з них: 73 особи, що відносяться до групи ризику щодо втрати житла; 28 осіб з місць позбавлення волі; 9 осіб – учасники АТО; 2 особи - переселенці. Відновлено документи 31 бездомній особі, надано тимчасову реєстрацію місця перебування 86 особам, підготовлено документи для призначення пенсії 4 особам, влаштовано в будинок-інтернат 6 осіб, надано допомогу при оформленні документів для встановлення групи інвалідності 4 особам. Видано 10 направлень для працевлаштування, з них: 4 особи працевлаштовано. Видано: довідок про склад сім'ї 49 особам, посвідчень про взяття на облік 115 бездомним особам. До автоматизованої системи обліку та єдиного реєстру бездомних осіб внесено 54 картки клієнтів.

Міський голова Руслан Марцінків

Відповідь стосується наступної петиції