Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради Спрощення умов встановлення автономного опалення в квартирах мешканців міста

Відповідь на петицію ЕП/10-16 "Спрощення умов встановлення автономного опалення в квартирах мешканців міста"

Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради розглянуто Вашу електронну петицію до влади м. Івано-Франківська щодо спрощення умов встановлення автономного опалення у квартирах мешканців міста.
Повідомляємо, що питання відключення від мереж централізованого опалення регулюється Правилами з надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (далі – Правила), та Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 р. № 4 (далі – Порядок).
Відповідно до п. 26 зазначених вище Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
В свою чергу, п. 2.1 Порядку для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
Виходячи із зазначених положень законодавчих актів, відключення індивідуального споживача у певній квартирі від централізованого опалення є можливим лише за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку і дотримання вимог будівельних правил і норм у суміжних приміщеннях. При цьому, рішення про відключення має бути підтримано всіма власниками приміщень у будинку. Такими положеннями законодавства фактично унеможливлено відключення окремих квартир від централізованого опалення.
Отже, за таких обставин, враховуючи положення чинного законодавства України відключення від центрального опалення з влаштуванням автономного опалення є можливим виключно за згодою власників всіх приміщень у будинку, а також за умови наявності технічної можливості у такому відключенні.
Внесення будь-яких змін до вищевказаних законодавчих актів для спрощення процедури відключення від мереж централізованого опалення до повноважень міської ради не входить.

Перший заступник
міського голови М. Вітенко